KONST / Litografier / Litografi 13863267
nr 1386 3267
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 51/750. Motivet: 28x20cm, yttermått inklusive ram: 38x28cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:18:14
20/3 16:01:20
22 mar
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson